Onkoloogi vastuvõtt

Onkoloog diagnoosib, ravib, jälgib ja nõustab pahaloomulise kasvajaga patsiente. Vastuvõtuks vajad pere-või eriarsti saatekirja.

Peamiselt korraldab onkoloog süsteemset kasvajavastast ravi (keemiaravi) ühe ravimiga või kombineerituna erinevate ravimgruppidega:

  • keemiaravi,
  • bioloogiline ravi,
  • hormoonravi,
  • immuunravi,
  • luumetastaaside ravi.

Ida-Tallinna Keskhaiglas töötab 5 onkoloogi. Süsteemset kasvajavastast ravi teeme kõikide kasvajapaikmete korral (v.a. hematoloogilised kasvajad). Vastavalt onkoloogi otsusele toimub ravi ambulatoorselt, päevastatsionaaris või statsionaarselt osakonnas.

Onkolooglise diagnoosi saanud patsient vajab kiiret ja head diagnostikat ning pääsu spetsialisti vastuvõtule. Kõikidel erialadel, kes puutuvad kokku esmaste onkoloogiliste patsientidega ambulatoorsetes vastuvõttudes, on seetõttu avatud eraldi vastuvõtu ajad, et lihtsustada ja kiirendada protsessi alustamaks onkolooglist ravi. Samuti on avatud eraldi ajad onkolooglise diagnoosiga või selge vähikahtlusega patsientidele kõikidel onkoloogidel. 

Jälgimisel olevatele patsientidele korraldame regulaarselt vajalikke uuringuid kasvaja varajase retsidiivi ja/või kasvaja metastaaside olemasolu välistamiseks. Ida-Tallinna Keskhaiglas on olemas tipptasemal radioloogiline tehnika esmase kasvaja, kasvaja retsidiivi ning kasvaja metastaaside õigeaegseks avastamiseks.

Süsteemset kasvajavastast ravi teeme iseseisva ravimeetodina nii tervendaval kui ka palliatiivsel (elukvaliteedi parandamise) meetodil või multimodaalse ravi osana, kas enne või peale radikaalset ravi (kirurgiline või kiiritusravi). Esmase raviplaani pahaloomulise kasvajaga patsiendile koostab onkoloogiline konsiilium.

 
Asukoht ja kontaktid

Sisehaigustekeskuse onkoloogid teevad vastuvõtte Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses.

Info telefonil: 666 1900

 Samal teemal: