Ämmaemanda vastuvõtt
Ämmaemand on spetsialist, kes aitab, juhendab, jälgib ja nõustab naisi kogu viljaka perioodi vältel – enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil, abistab imetamisel, valmistab naist ette lapsevanema rolliks, nõustab seksuaalkasvatuse vallas ja pereplaneerimisel ning teeb ennetustööd naistehaiguste valdkonnas.
Ämmaemand teeb iseseisvaid vastuvõtte. Vajadusel konsulteerib ta naistearstiga või suunab vastava erialaspetsialisti vastuvõtule.
Rasedate vastuvõtt – emadusnõuandla ämmaemand tuvastab raseduse, võtab esmased analüüsid, planeerib rasedusaegsed uuringud (I trimesti skriining, loote anatoomia ultraheli) ja analüüsid. Lisaks jälgib ja nõustab ta rasedat kogu raseduse vältel ning nõustab erinevate probleemide korral.
Noorte vastuvõtt – noortekabineti ämmaemand nõustab alla 26-aastaseid noori seksuaaltervise küsimustes, tutvustab rasestumisvastaseid meetodeid, nõustab rasedusega seotud teemadel jpm.
Viljatusravikeskuse ämmaemanda vastuvõtt – ämmaemand nõustab viljatusprobleemide korral ja korraldab vajaminevad analüüsid.
Rinnakaebustega patsiendi vastuvõtt – ämmaemand nõustab rinna tervise teemadel, vajadusel korraldab uuringud.
Emakakaelavähi sõeluuring – ämmaemand võtab emakakaelalt PAP-analüüsi ja nõustab emakakaelavähiga seotud teemadel.
Imetamisnõustaja vastuvõtt – ämmaemand-imetamisnõustaja vaatab üle rinna seisundi ja lapse imemiskäitumise, kontrollib lapse kaaluiivet, näitab õigeid imetamisvõtteid, jagab soovitusi lapsele eakohase lisatoidu andmise kohta, aitab imetamisest võõrutada.
Gestatsioonidiabeedi rasedate vastuvõtt – rasedad, kel on diagnoositud gestatsioonidiabeet, suunatakse ämmaemanda vastuvõtule. Nõustamise käigus jagatakse informatsiooni haiguse kohta ja toitumisnõuandeid, õpetatakse veresuhkrut mõõtma. Lepitakse kokku edasine jälgimine.
HPV (papilloomiviiruse) vastu vaktsineerimine – ämmaemand nõustab vastuvõtul HPV vastu vaktsineerimises ja vaktsineerib HPV-vaktsiiniga.