Vaegnägijatele
Registratuur:

Kuivad silmad

Käesoleva infolehe eesmärk on selgitada patsiendile silmade kuivuse põhjusi, olemust ja ravi.

Silmade kuivuse põhjused

Silma sarvkesta katab ja niisutab kolmest kihist koosnev pisarakile, mille tekitavad silmalau ja silmaümbruse näärmed. Pisarakile hoiab ära sarvkesta rakkude kahjustust ja bakterite liigset kasvu.

Silmade kuivus tekib siis, kui mõnda pisarakile komponenti on liiga vähe. Kuivade silmade põhjuseks võib olla vanus, tolmused töötingimused, keskküte või pingeline arvutiekraani jälgimine.

Kuivade silmade tunnused

Kuivade silmade tunnusteks võivad olla kraapiv võõrkehatunne, sügelus, põletustunne, ebamugavustunne või valu. Sageli on silm vaatlusel täiesti korras.

Kuivade silmade ravi

Kuivade silmade ravi on sümptomaatiline. Raviks kasutatakse pisarataolisi silmatilku ehk kunstpisaraid nii päeval kui ka õhtul enne magamaminekut.

Kasutage kunstpisarate eri variante mitu korda päevas vastavalt arsti ettekirjutusele. Hiljem tilgutamise vajadus väheneb ning üsna pea saate juba ise aru, millal ja kui sageli Teie silmad kunstpisaraid vajavad.

Kuna kunstpisarad leevendavad sümptomeid, mitte ei ravi kuivade silmade põhjust, siis tõenäoliselt tuleb Teil kasutada kunstpisaraid jätkuvalt ja pidevalt.

Küsimuste korral ning lisateabe saamiseks pöörduge palun oma raviarsti või õe poole.

Kontaktandmed

Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliinik Ravi 18, Tallinn • Tel 666 1900

ITK517

Käesoleva infomaterjali on kooskõlastanud silmakliinik 01.01.2023. a.