Vaegnägijatele
Registratuur:

Kallutustest

Patsiendi infomaterjali eesmärk on tutvustada kallutustesti (ingl tilt-test) tegemist.

Kallutustest tehakse isikutele, kellel esinevad minestushood, mille põhjus pole teada. Kallutustestiga on võimalik diagnoosida, kas minestus on seotud veresoonkonna ja närvisüsteemi vahelise regulatsioonihäirega ehk kas tegu on nn reflektoorse minestusega.

Testi tegemise eelduseks on see, et olete võimaline seisma 25 min järjest. Test tehakse hommikupoolikul pärast kerget hommikueinet, kohvi ei tohi sel hommikul juua. Soovitatav on panna selga eest lahti nööbitav pluus. Test toimub vaikses ja hämaras ruumis, see kestab koos ettevalmistusajaga 45 minutit ning on patsiendile ohutu. Testi ajal jälgitakse pidevalt EKGd, vererõhku kontrollitakse iga 2 minuti järel.

Testi alguses tuleb testilaual 5 minutit lamada. Seejärel tõstetakse hüdrauliline kallutuslaud kiiresti horisontaalasendist püsti. Lauda hoitakse 70-kraadise nurga all. Kallutuslaual on olemas jalatugi ja ümber keha seotavad turvarihmad, mis kinnitatakse ümber patsiendi ohutuse tagamiseks. Kallutusfaas kestab 25 minutit. Enesetunde muutustest tuleb kohe personalile teada anda.

Testi tegev arst edastab testi tulemuse patsiendi raviarstile elektroonselt ning edasine haiguse käsitlus jätkub uuringule saatnud raviarsti juures.

Uuringu aega saab muuta ainult raviarst, vajadusel võtke raviarstiga ühendust.

kallutustest

ITK777

Käesoleva infomaterjali on kooskõlastanud sisekliinik 01.01.2020.