Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Ainult Sina ise hoolitsed oma rindade eest! Tule rinnavähi sõeluuringule!

Iga naine ise on parim ennetaja, et hoida ära rinnavähki. Algas rinnavähi sõeluuringu kampaania.

HK rinnavähi sõeluuring

Eesti Haigekassa alustab rinnavähi sõeluuringu kampaaniat, et kutsuda naisi üles oma rindade tervist rohkem jälgima ning osalema sõeluuringul. Rinnavähk on üks sagedasemaid naistel pahaloomulisi kasvajaid, kuid hästi ravitav, kui seda avastada varajases staadiumis.

Ida-Tallinna Keskhaigla Naistenõuandla rinna tervise kabineti naistearst dr Gabor Szirko rõhutab, et meditsiinis on väga oluline ennetav töö ja oma tervise kontrollimine just siis, kui inimene tunneb ennast hästi ning mingeid kaebusi ei esine. „Nii on meil võimalik avastada haigused väga varases staadiumis ning neid ka väga edukalt ravida,” lisab Szirko. „Iga naine on oma rindade hoidja ja ainult tema ise saab rindade tervisele tähelepanu pöörata,“ kutsub Szirko naisi sõeluuringus osalema.

Haigekassa esmatasandi teenuste peaspestsialist Made Bambus selgitab, et kuigi sõeluuringus osalejate arv aasta-aastalt väikeste sammudega kasvab, on siiski veel neid naisi, kes arstile mingil põhjusel ei julge tulla või kes ei pea oma rindade arstlikku kontrolli lihtsalt vajalikuks, kuna neil pole oma tervisliku seisundi kohta kaebusi. „Arstil käimine ja oma tervise kontrollimine regulaarselt peaks saama normiks ning selle poole me kampaaniatega püüdleme,”lisab ta.

Eestis oodatakse rinnavähi sõeluuringule 50–69-aastaseid ravikindlustatud naisi iga kahe aasta järel. Tänavu on oodatud  sõeluuringule ravikindlustatud naised, kes on sündinud aastatel 1953, 1954, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968 ja 1970. 

Rinnauuringule saab minna ka sõeluuringu väliselt ning selleks ei pea kuuluma sõeluuringu sihtrühma. Uuringule minekuks on esmalt vajalik pöörduda pere- või naistearsti poole, kes kontrollib patsiendi tervist ja vajadusel suunab rinnauuringule. Ida-Tallinna Keskhaiglas ja rinnakabinetti saab pöörduda ka ilma saatekirjata. 

Haigekassa kampaania rinnavähi varajaseks avastamise kestab 20. septembrini.

Allikas: Eesti Haigekassa pressiteade 17. august 2020

Kuidas tulla sõeluuringule ja rinna tervise kabinetti?

Sõeluuringu patsiendid saavad uuringule registreerida telefonidel  5362 8909 või 606 7684.
Uuring toimub Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena üksuses aadressil Pärnu mnt 104.

Rinna tervise kabinetti saab aega broneerida helistades telefonil 666 1900 või kirjutades rind [at] itk.ee.
E-kirja teel registreerides palume lisada isikukood, kontaktnumber ja lühikirjeldus kaebusest.