Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Alates 04.08.2021 on kirurgiliste kaitsemaskide kandmine taas kohustuslik ning haiglas viibivate patsientide külastamine keelatud

03.08.2021
Ida-Tallinna Keskhaigla Covid-osakond

Armsad patsiendid ja patsientide lähedased!

Seoses Covid-19 leviku tõusuga on alates 04.08.2021 on kirurgiliste kaitsemaskide kandmine Ida-Tallinna Keskhaigla territooriumil taas kohustuslik nii patsientidele, saatvatele lähedastele ning ka meditsiinilisele personalile. Haiglas kehtib külastuskeeld.

 

Kirurgiliste kaitsemaskide kandmine ja käte desinfitseerimine on kohustuslik

Kõigil plaanilisele ja erakorralisele ravile ning protseduuridele ja uuringutele saabuvatel patsientidel on kohustus kanda kirurgilist kaitsemaski. Kaitsemaskid ulatatakse patsientidele haiglasse sisenemisel ning palutakse desinfitseerida käed.

Haiglas on lubatud on saata kuni 14-aastast last ning füüsilise erivajadusega patsienti (v.a statsionaarne- ja päevaravi). Patsiendi saatjal on kohustus kanda kaitsemaski ning täita haigla poolt kehtestatud nõudeid.

 

Haiglas kehtib patsientide külastamiskeeld välja arvatud erikokkuleppel raviarstiga

Haiglas kehtib haiglaravil viibivate patsientide külastuskeeld, välja arvatud erikokkuleppel patsiendi raviarstiga, kui on tegemist raskes üldseisundis ning halva prognoosiga haigega.

 

Külastajal peab olema täidetud üks järgnevatest tingimustest:

  • täielikult vaktsineeritud Covid-19 vastu 
  • viimase 8 kuu jooksul põdenud Covid-19
  • negatiivne PCR test viimase 24h jooksul (kaasas peab olema vastav dokument).

Külastusaja pikkuseks on lubatud maksimaalselt 15 minutit, lubatud on üks külastaja korraga. Külastajal on kohustus patsiendi juurde minekul kanda kaitsemaski.

 

Pakkide saatmine haiglas viibivale lähedasele

Pakkide saatmine on lubatud lähedasele, kes viibib haiglaravil kauem kui 2 päeva. Pakid saab jätta vastava üksuse riidehoidu personali kätte.