Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Haigena ära tule vastuvõtule, teata ja anna teistele võimalus!

10.11.2020

Tuletame meelde, et haigena ei tohi vastuvõtule tulla, andke oma haigusest palun haiglale aegsasti teada – nii saab keegi teine kasutada vabanenud aega.

Ida-Tallinna Keskhaigla

Eestis, ja eriti laialt Harjumaal, leviva COVID-19 viiruse tõttu palume jätkuvalt mitte tulla vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigusele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik).

Teavitage haigestumisest, helistades 666 1900 või tühistage vastuvõtuaeg patsiendiportaalis iPatsient. Sel juhul ei jää arsti vastuvõtt tühjaks ja järjekorras järgmine patsient saab kasutada vabanenud aega. Võtke uuesti haiglaga ühendust, kui olete tervenenud ja me aitame teile leida uue vastuvõtuaja. Haigestumisest andke esimesel võimalusel teada ka oma perearstile või helistage juhiste saamiseks perearsti nõuandeliinile 1220.

„Leiame kindlasti inimesele uue aja arsti vastuvõtule mõistliku aja jooksul,“ ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla klienditeenindusjuht Lea Karik. „Oleme vastutustundlikud, hoiame ennast ja teisi.“

Haigena vastuvõtule tulemine tähendab reaalselt 100 inimesele vastuvõtu ära jäämist. Halvim on see, kui arst jääb haigeks ja on veel kaks nädalat haigena kodus – see tähendab 300 patsienti, kelle vastuvõtt jääb ära.

Vastuvõtud toimuvad kõigil erialadel tavapäraselt. Haiglasse sisenemisel tuleb läbida kontrollpunkt. Hindame Teie nakkusriski, palume desinfitseerida käed ja anname kasutamiseks ühekordse kaitsemaski. Haiglaruumides viibimise ajal on kirurgilise kaitsemaski kandmine kohustuslik nii patsientidele kui haigla töötajatele. Kaitsemaski puudumisel on haiglal õigus ravist keelduda. Ruumides liikumisel palume hoida 2-meetrilist distantsi teiste inimestega.