Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Ligi 12 tuhat Eesti õde ja hooldustöötajat saavad jaanipäevaks kätte 50 euro väärtuses PAI kaardid

01.06.2021

Eesti õdede ja hooldustöötajate tunnustamiseks ja tänamiseks loodud PAI aktsiooni esimesed 1300 kaarti, koguväärtuses 65 tuhat eurot anti esmaspäeval üle Ida-Tallinna Keskhaigla Tallinna Lastehaigla ja esindajatele.

Ida-Tallinna Keskhaigla

31. mai seisuga olid 3261 eraisikut ja 171 ettevõtet PAI toetuseks annetanud kokku 565 205 tuhat eurot. Eesti Õdede Liidu asepresidendi Gerli Liiveti sõnul on väga liigutav, kuidas Eesti inimesed on PAI algatusega kaasa tulnud. „Kui algatajad meie poole talvel pöördusid, näis see aktsioon kui üks suur hea tahe, aga kuna numbrid olid müstilised, siis täit veendumust, et see kõik ka õnnestub, veel ei olnud. Aga õnnestus tänu headele Eesti inimestele. Suur, suur tänu meie õdede ja hooldustöötajate poolt kuulub kõigile annetajatele, iga panus on siin väga oluline, sest eeskätt on tegemist tunnustusprojektiga,“ sõnas Liivet. 

PAI algatajad pikendasid ühtlasi kampaaniat kuni septembrini, seades eesmärgiks koguda kokku 850 tuhat eurot. Sel juhul saavad PAI kaardi kõik Eesti õed ja hooldustöötajad.

40 ja 10 euro vääringus PAI kaarte saab kasutada eraldi või koos ja nende teenuspakkujate juures, kes on PAI algatusega liitunud. PAI ühe algataja Katri Linki sõnul on 31. mai seisuga nende seas üle saja majutusasutuse, restorani, kultuuriasutuse või muu teenuspakkuja.

Partnerite osakaal kasvab iga päevaga ja me julgustame kõiki liituma. PAI oli ju loodud selleks, et lisaks tähelepanule ja tunnustusele meie tublide õdede ja hooldustöötajate aadressil, üritada suunata täiendavaid vahendeid sinna, kus on olnud väga raske, majutus- ja toitlustusasutustel, meelelahutus- ja kultuurisektoris,“ sõnas Link. 

Kõik PAI algatusega seotud tehnilised kulud on kaetud PAI algatajate endi või partnerite poolt. Annetatud vahendid jõuavad sendipealt edasi PAI kaardi omanikeni. SA Kuressaare Haigla Toetusfondi juhataja Siiri Rannama sõnul on fond õnnelik, et saab PAI algatuses kaasa lüüa.

„See on meie kogukonnale ja Kuressaare Haiglale oluline tunnustus selle eest, mida Saaremaal on viimasel aastal tehtud ja nähtud. Fondi nimel tahan eraldi täna kõiki meie partnereid, kes on aidanud kujundustöödega, kes trükkinud kaarte või kandnud muid kulusid. See on olnud suur ühine pingutus, mis on samas pakkunud kõigile tegijatele ka suurt rahuldust,“ ütles Rannama.  

Pidevalt täieneva annetajate nimekirjaga on võimalik tutvuda aadressil https://www.ena.ee/pai/index.php/toetajad

PAI annetusi saab jätkuvalt teha arveldusarvele Sihtasutus Kuressaare Haigla Toetusfond EE824204278618211200, märksõna ”PAI“.