Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Looduse ime: Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas sündisid nelikud

02.06.2023

Lastekaitsepäeval, 1. juunil sündisid Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) sünnitusmajas nelikud – see on teine kord sel sajandil ja haigla ajaloos, kui ühele noorele perele sünnib korraga neli beebit.

Lilled perele

Kolm pisikest poissi ja üks tüdrukuke nägid ilmavalgust täna pärastlõunal ja kosuvad ITK sünnitusmaja lastearstide kõrgendatud tähelepanu all.

Lapsed aitas ilmale naistearst, ITK perinataalkeskuse günekoloog-konsultant dr Ferenc Szirko, kes jälgis nelikute arengut kogu raseduse vältel. „Lapsed sündisid enneaegsena, kuid heade näitajatega, nende kaalunumbrid jäävad 1,4-1,8 kg,“ ütles dr Szirko.

Laste ema Irina tunneb end hästi ja pere rõõmustab laste sünni üle. „Lapsed kosuvad, mis on peamine. Kolmele lapsele on nimi olemas, kuid üks poisinimi on puudu,“ lisab isa Grigori. Perekond on pärit Ida-Virumaalt, kuid elab Tallinnas. Varem kasvas peres 2 last.

Suur tänu ITK vastsündinute osakonnale, ämmaemandatele ja naistearstidele suurepärase koostöö, mis võimaldab meil peresid ja vastsündinuid maksimaalselt aidata. Eriti oluline on see mitmikraseduste puhul,“ tunnustab dr Szirko nelikute ootamise sünni juures abiks olnud meeskonda.

Eesti selle sajandi esimesed nelikud sündisid 2017. aastal ITK Keskhaiglas. Tänased värsked nelikute vanemad on nelikute Loore, Luise, Leene ja Lagle vanematega suhelnud ja neilt julgustust saanud.

2022 aastal sündis kokku ITKs 3293 last, sh 58 paari kaksikuid, kolmikuid eelmisel aastal ei sündinud.