Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

President annab teenetemärgid ämmaemand Ülle Višnevskile ja dr Peeter Rossile

07.02.2024

Vabariigi President tunnustab iseseisvuspäeva eel 151 inimest riigi teenetemärgiga. Teiste hulgas saab Eesti Punase Risti teenetemärgi kauaaegne ämmaemand Ülle Višnevski ja Valgetähe teenemärgi TTÜ e-tervise magistriõppekava, tervise infosüsteemi ning patsiendiportaali digilugu.ee eestvedaja ning rahvusvaheliselt tunnustatud e-tervise ekspert ja Ida-Tallinna Keskhaigla radioloog ja teadusosakonna juhataja professor Peeter Ross.

Ülle Višnevski ja Peeter Ross

„Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina,“ kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas.

„Vabariigi Presidendi teenetemärk on kindlasti ka suur tähelepanuavaldus minu lähedastele ja kolleegidele nii TalTechist kui ITK-st,“ rõhutas Peeter Ross. „Mille eest iganes ma selle suure  tunnustuse pälvisin, soovin eriliselt esile tuua mitmete oluliste projektide, kas siis tervise infosüsteemi või e-tervise algatamist just ITK-s töötades.“

"See on nii suur üllatus! Muidugi olen ma õnnelik, juba sellepärast, et mind on märgatud, väga head emotsioonid," ütles Ülle Višnevski, kui kogu haigla juhatus eesotsas tema lähemate kolleegidega teda õnnitlema tuli. 

Juhatuse esimees Tarmo Bakler: "Täna on see päev, kus need jagatud rõõmud teevad rõõmu kõigile. Mul on väga hea meel, et leitakse üles ka need inimesed, kes 50 aastat on olnud elu kõige tähtsamate hetkede juures ja kellest võib-olla pole nii palju räägitud kui nad seda väärivad. Palju õnne!" 

Vabariigi President annab riiklikud teenetemärgid üle 21. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis (ERM) ning seda näeb Eesti Rahvusringhäälingu tele-eetris 24. veebruaril.