Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Tule puugi vastu vaktsineerima!

03.04.2023

Aprillis on õige aeg alustada puugivastase vaktsineerimisega.

Puuk

Eestis on palju metsa ja rohumaad, kus on tore aega veeta. Meie loodus on aga atraktiivne ka puukidele. Puugid ei ela üksnes metsas, neid kohtab piisavalt sageli ka linnas ja koduaias. Eesti looduses elavad puugid levitavad kahte inimesele ohtlikku haigust: puukentsefaliiti ja puukborrelioosi.

Puukborrelioos on bakteriaalne haigus, mis allub hästi antibiootikumiravile. Entsefaliiti ehk ajupõletikku tekitab viirus, mida puugid eritavad oma süljega inimese verre nahale kinnitudes. Puukentsefaliit on raske haigus, mille tagajärjel võivad tekkida püsivad tervisekahjustused. Õnneks on entsefaliidi vastu võimalik end kaitsta vaktsineerimisega.

Alustades vaktsineerimisega aprillis, on suveks kaitse olemas. Vaktsineerimine koosneb kolmest süstist, mis tehakse aasta jooksul. Seejärel tuleb korrata vaktsineerimist iga kolme või viie aasta tagant.

Oled kunagi alustanud vaktsineerimist ja kuur jäi pooleli? Pole hullu, registreeri ennast  Ida-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimiskabineti vastuvõtule telefonil  6661900. Konsultatsioon on tasuta. Vaktsineerimine on tasuline, ühe doosi hind on täiskasvanutele 36 EUR  ja kuni 15-aastastele lastele on ühe doosi hind 29 EUR.