Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine aitab ennetada raskeid nakkushaigusi. ITKs pakume järgmisi vaktsineerimisi:

  • A-hepatiidi vastane vaktsineerimine (1 doos)

A-hepatiidi vastase immuunsuse kindlustamiseks manustatakse vaktsiini kaks doosi 6-18-kuulise intervalliga. A-hepatiit on maksapõletik, mida põhjustab nakatumine A- hepatiidi viirusega, mis kahjustab maksa. A-hepatiidi viirused levivad fekaal-oraalsel teel otse nakatunud inimeselt tervele või saastunud toidu ja vee kaudu.

  • B-hepatiidi vastane vaktsineerimine (1 doos)

Kolmest doosist koosnev vaktsineerimine tagab pikaajalise ja tõhusa kaitse. B-viirushepatiit on mittemädane maksapõletik, mida põhjustab B-hepatiidi viirus (HBV). B-hepatiidi viirus on väga nakkav. B-hepatiidi viirus levib vereülekandega, narkootikumide süstimisel ühiste süstaldega, tätoveerimisel, augustamisel, torkevigastustel, naha ja limakestade mikrotraumade korral verega saastunud olmeesemete kasutamisel (hambaharjad, pardlid). Erinevalt A-viirushepatiidist võib B-viirushepatiit põhjustada kroonilist maksapõletikku.

  • A- ja B-hepatiidi vastane vaktsineerimine (1 doos)

Vaktsiiniga Twinrix on võimalik vaktsineerida korraga nii A-hepatiidi kui B-hepatiidi vastu.

Vaktsineerimine koosneb kolmest annusest. Esimese doosi järgselt teostatakse teine doos kuu aega hiljem ja kolmas 6 kuud pärast esimest.

  • Puukentsefaliidivastane vaktsineerimine täiskasvanule (1 doos)

Puugid levitavad puukentsefaliiti ja puukborrelioosi. Puukentsefaliidi vastu on võimalik end kaitsta kaitsesüstimisega, puukborrelioosi vastu vaktsiin puudub. Kaitsesüstimisega puukentsefaliidi vastu tuleks alustada aprillikuus, siis jõuab immuunsus puugiohtlikuks ajaks välja kujuneda. Puukentsefaliidivastane täielik vaktsineerimine koosneb kolmest süstist. Kaks esimest süsti tehakse 1–3-kuulise vaheajaga, kolmas 9 kuud kuni aasta hiljem. Esimene kordussüst on vaja on vaja teha 3 aasta möödudes, järgnevad kordussüstid 5-aastaste intervallidega.

  • Pneumokokivastane vaktsineerimine täiskasvanutele (1 doos)

Pneumokokk mikroob võib põhjustada keskkõrva- ja põskkoopapõletikku, samuti kopsu- ja ajukelmepõletikku ning sepsist. Pneumokokknakkust saab ennetada vaktsineerimisega. Pneumokokkvaktsiin annab kaitse teatud pneumokokkide alltüüpide eest ning kaitseb meningiidi ja sepsise, osaliselt ka keskkõrvapõletiku ja kopsupõletiku eest. Teenusele suunab reumatoloog.

Vaktsineerimine ainult eelregistreerimisega telefonil 666 1900

Teenus on tasuline.