Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Eesti aitab koolitada Ukraina taastusravispetsialiste

07.09.2023

„Eesti toetab koostööd tervishoiu tööjõuga seotud väljakutsete ületamiseks ja on valmis jagama Ukrainaga oma kogemusi taastusravi vallas,“ ütles terviseminister Riina Sikkut täna Kiievis toimunud terviseministrite kohtumisel.

dr Kaupo Ole

Minister Sikkutiga on Kiievi visiidil ka Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juhataja dr Kaupo Ole, kes kinnitas meie haigla valmisolekut rahvusvahelise meditsiinipartnerluse programmiga ühinemiseks. „Tegemist on ainsa amputatsioonijärgse taastusravi keskusega Eestis, kus oleme juba aidanud Vene invasiooni ohvreid. Lisaks proteesimisele on kliinikus võimalus saada amputatsioonijärgset taastusravi,“ ütles dr Kaupo Ole. „Meil ​​on hea meel seda koostööd jätkata ja võimalusel ka laiendada.“

Eesti on Ukraina taastusravisüsteemi ülesehitamist toetanud alates 2014. aastast eelkõige erialase õppe võimaldamise kaudu. Lisaks pakub Eesti taastusravi Ukraina sõjavigastatutele. Alates 2014. aastast on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õpetatud Ukrainast pärit tegevusterapeute ja kõrgkool on toetanud Kiievi ülikooli tegevusteraapia õppekava loomist.

2023. aastal korraldatakse koostöös Eesti Arengukoostöö Keskusega (ESTDEV) Ukraina tervishoiutöötajatele taastusravialane täiendkoolitus, mille raames keskendutakse peamiselt amputeeritud jäsemetega patsientide käsitlusele. Koolitusprogrammi raames on plaanis Eestisse koolitusele tuua 40 Ukraina tervishoiutöötajat. 

Kiievis toimunud terviseministrite kohtumisel võeti vastu ühisavaldus koostöö kohta tervishoiu tööjõuga seotud väljakutsete ületamiseks.