Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

ITK Kesklabor tähistab 100. sünnipäeva

22.11.2023

Täna 100 aastat tagasi alustas tegevust Ida-Tallinna Keskhaigla kesklabor, kus täna analüüsitakse patsientide seisundi hindamiseks ja sümptomite põhjuste tuvastamiseks rohkem kui 2 miljonit laboriuuringut aastas.

kesklabori 100

„Lisaks laboriuuringute teostamisele on ITK kesklaboril ka uuringute tellimise suunaja roll. Täna viime läbi uuringuid kuues põhilises laboratoorses valdkonnas: kliinilises keemias, hematoloogias, immunoloogias, immunohematoloogias, mikrobioloogias ja molekulaardiagnostikas. Oluline on hoida analüüside valik kaasaegsena ja arvestada haigla kõigi erialadega,“ ütleb kesklabori juhataja Liisa Kuhi.

„Tulevikulaboris peame veelgi enam arvestama kiiruse, patsiendi mugavuse ja teiste diagnostiliste uuringute tulemuste integreerimisega. Info- ja muu tehnoloogia areng pakuvad kindlasti selleks lahendusi, kuid pädevad töötajad jäävad endiselt tehnoloogiat seadistama ja suuremate taustateadmiste alusel tulemusi tõlgendama,“ lisab dr Kuhi.

2007. aastal sai ITK Kesklabori kvaliteedijuhtimise süsteemi toimivus sai esimest korda EAK akrediteerimistunnistuse. ITK kesklabor on vanim järjepidevalt töötav haiglalabor Eestis.

Neljapäeval, 23. novembril tähistatakse ITK Kesklabori 100 aasta juubelit konverentsiga Lillepaviljonis.