Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

ITK südamekeskuse seminar – 5 aastat virvendusarütmia kabineti tööst

01.02.2023

26. jaanuaril toimus ITK südamekeskuse kodade virvendusarütmia (AF) kabineti 5. aastapäevale pühendatud seminar koostöös MTÜ-ga Tromboosiühing. Eestis unikaalsesse AF-kabinetti suunatakse esmase virvendusarütmia diagnoosiga patsiendid ITK erakorralise meditsiini keskusest. Perearstidel on võimalik suunata patsiente e-konsultatsioonile.

dr Heli Kaljusaar

„Virvendusarütmia on kõige sagedamini esinev rütmihäire. Selle korral on kogu südametöö ebaregulaarne, mis võib põhjustada raskeid tüsistusi nagu näiteks ajuinfarkti ja insulti, aga ka südamepuudulikkust,“ ütles ITK südamekeskuse juhataja dr Heli Kaljusaar (pildil).

Virvendusarütmia kabinetis nõustab patsienti õde, kes vaatab üle riskitegurid, tellib vajalikud uuringud ja seejärel suunab kardioloogi juurde, kes otsustab edasise ravi.

„Me oleme teerajajad, kuid jäänud viie aasta jooksul seni ainukeseks organiseeritud tegevusega AF kabinetiks Eestis,“ ütles dr Kaljusaar, kes loodab, et Eestis on sarnaseid kabinette tulevikus rohkem kui ühes haiglas.  

Seminaril esitasid ettekande AF-kabineti kardioloogid dr Helena Nestor teemal „Kodade virvendusarütmia üldine käsitlus ja kaasuvad haigused“, dr Heli Kaljusaar teemal „Komplitseeritud antikoagulantravi“, dr Urmo Kiitam teemal „Kas rütmikontroll on parem kui sageduse kontroll?“ ja dr Henri Kaljumäe teemal „Kardiaalsed protseduurid ja antikoagulantravi“ ning AF-kabineti õde-nõustaja Tiina Anier teemal „Õe roll kodade virvendusarütmia patsiendi käsitluses“.

ITK Tuppitsa saalis toimunud konverentsil osales 80 perearsti ja MTÜ Tromboosiühingu liiget. Seminarist tehti ka veebiülekanne.