Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

NIB ja ITK sõlmisid lepingu, et rahastada paremaid tervishoiuteenuseid Tallinnas

22.06.2022
NIB ja ITK lepingu allkirjastamine

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja Ida-Tallinna Keskhaigla sõlmisid 12 aastaks 15 miljoni euro suuruse laenulepingu, millega rahastatakse haigla erakorralise meditsiini keskuse (EMK) uuendamist ja Magdaleena polikliiniku renoveerimist.

„Investeeringud tagavad ühes Eesti peamistest tervishoiukeskustest teenuste suurema kättesaadavuse ja parema keskkonna nii patsientidele kui ka tervishoiutöötajatele. Lisaks suurendab renoveerimine energiatõhusust, mis tähendab haigla jaoks märkimisväärset energiasäästu,“ ütleb André Küüsvek, NIB president ja tegevjuht.

Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Tarmo Bakleri sõnul on oluline, et haiglal on võimalik mahukaid investeeringuid finantseerida. „Oleme tipptasemel tervishoiuteenuseid pakkuv haigla ning selle taseme hoidmiseks on vaja investeerida nii seadmetesse kui hoonetesse. 2022. aasta suuremateks investeeringuteks on diagnostilise võimekuse parandamine PET/KT-seadme (positronemissioontomograafia-kompuutertomograafia) ostmisega, uue erakorralise meditsiini keskuse valmimine ja sel aastal alustatud ning järgmisel aastal valmiva Magdaleena keskuse renoveerimine,“ selgitas Tarmo Bakler.

EMK investeeringud hõlmavad radioloogiaüksuse renoveerimist ja uue bloki ehitamist. Pärast moderniseerimist lühenevad keskuses tõhusama diagnostikavõimekuse tõttu uuringute ja protseduuride järjekorrad. Laiendatud ruumid ja uus varustus kiirendavad erakorraliste patsientide käsitlemist, vähendades ooteaegu ja seega suurendades valmisolekut suurema hulga patsientide ravimiseks.

Magdaleena D-korpuse renoveerimine võimaldab koondada esmatasandi tervishoiu- ja tugiteenuste osutajad ühe katuse alla, parandades teenuste kättesaadavust.

EMK ehitustööd lõpetati juunis ning keskus avatakse patsientidele juulis. Magdaleena D-korpuse renoveerimine viiakse lõpule 2023. aastal.

Ida-Tallinna Keskhaigla on üks Eesti suurimatest haiglatest, mis koosneb seitsmest kliinikust ning teenindas möödunud aastal ligikaudu 26 000 statsionaarse ravi ja 500 000 ambulatoorse külastuse patsienti. Haiglas töötab ligi 2500 inimest.

NIB on rahvusvaheline finantsasutus, mille omanikeks on kaheksa liikmesriiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte liikmesriikides ja neist väljaspool. NIB omab kõrgeimat võimalikku krediidireitingut AAA/Aaa juhtivatelt reitinguagentuuridelt Standard & Poor’s ja Moody’s.