Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Patsiendipäev: Haiglad küsivad üheskoos – mis on patsiendi jaoks kõige olulisem

06.06.2022
Patsiendipäev Ida-Tallinna Keskhaiglas

9. juunil toimub rahvusvaheline sündmus „Mis on Sinu jaoks oluline?“ (inglise keeles What matters to you?), mida Eestis nimetatakse kokkuleppeliselt patsiendipäevaks. Patsiendi päeva tähistamine toimub koos Pärnu Haigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Ida-Viru Keskhaiglaga. Nii nagu küsivad igal aastal enam kui 800 tervishoiuasutust üle maailma inimestelt, mis neile on oluline, nii küsivad Eesti haiglad seda ka oma patsientidelt.

Patsiendipäeva mõte ja eesmärk on kutsuda kõiki haiglatöötajaid üles patsientidega rohkem vestlema ja kuulama, mis patsiendil on öelda. Haigla jaoks on kõige tähtsam inimene – olgu selleks patsient või tema lähedane, ja kõigil peab olema võimalus kaasa rääkida nii enda ravis kui väljendada oma muresid ja hirme.

Selle asemel, et küsida patsientidelt, mis neil viga on, küsime neilt, mis on nende jaoks oluline – see annab patsiendile võimaluse öelda, mida ta tahab, et oleks teisiti. Samuti aitab avatud suhtlus kaasa põhjalike ja inimesele selgemate raviplaanide koostamisele. Küsides, et mis on patsiendi jaoks oluline, saame paremini mõista tema soove ning kujundada tema raviteekonda. Samuti on oluline teadvustada, et me ei unustaks patsiente kuulata igapäevaselt – kuulamine, see on tervishoiutöötajate professionaalse suhtlemise lahutamatu osa.

6.-12. juunini kutsume kõiki inimesi kaasa rääkima ja oma lugu jagama. Haiglad koguvad infot nii otse oma patsientidelt kui kutsuvad ka avalikult vastama küsimustele Facebookis või haiglate kodulehtedel. Patsiendinädala käigus kogutud tagasiside võimaldab haiglatel edaspidi parandada teenuste kvaliteeti. Iga inimese tagasiside ja panus on meie jaoks väga oluline!

Patsiendipäeva tähistamine sai alguse 2014. aastal Norras. Nüüdseks on sellest kujunenud ülemaailmne tervishoiuasutuste liikumine, tänavu küsib üle 800 tervishoiuorganisatsiooni oma patsientidelt „Mis on Sinu jaoks oluline?“.

Kui Sina oled olnud Ida-Tallinna Keskhaigla, Pärnu Haigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi või Ida-Viru Keskhaigla patsient, siis liitu meiega sotsiaalmeedias ja avalda samuti arvamust "Mis on Sinu jaoks oluline?"Lisainfot leiad Facebookist (kliki lingil).