Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Silmakliinik tähistab sünnipäeva konverentsiga

25.11.2022

​​​​​​​ITK Silmakliinikul täitub 37. tegevusaasta. Viimaste Covidi-aastate tõttu tähistatakse sünnipäeva tänavu 35. korda. ITK-s on Baltikumi ainus silmakliinik, kus on võimalik ravida kõiki silmapatoloogiaid.

ITK silmakliiniku õed

ITK silmakliinikut tuntakse nii Baltikumis kui Euroopas silmaonkoloogia regionaalse keskusena. Silmaonkoloogiaga alustati siin 1990-ndate algul. Seni raviti onkoloogilisi patsiente Moskvas.

Silmakliiniku praegune hoone sai valmis 1985. aasta novembris. Silmakliiniku koosseisu kuuluvad silmakirurgia keskus, oftalmoloogia keskus ja erakorraline silmakabinet. Silmakliinikus konsulteerivad patsiente silmaarstid ja haigeid võtavad vastu optometristid, õed ja õed-ortoptistid. Diagnostika ja ravivõimalused on Baltikumi parimad – enamik silmaonkoloogilisi haigeid saavad ravi just siin. Silmahaiguseid ja silmatraumasid ravitakse igas vanuses patsientidel.

2011. aastal tunnistas Euroopa Oftalmoloogia Nõukogu Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliiniku rahvusvahelise akrediteeringuga silmakeskuseks. ITK-l on õpetava kliiniku staatus ja õigus koolitada nii Euroopa kui ka teiste riikide silmaspetsialiste. 

Kliinikus on alustatud esimestena vitrektoomiatega ehk reetina ja klaaskeha haiguste kirurgilise raviga, kae operatsioonidega PHACO meetodil, orbita ja onkoloogiliste haiguste raviga (tänaseni ainus keskus Baltikumis) ehk kliinik on nö lipulaev keeruliste haiguste ravis. Silmakliinik oli ka esimeste seas, kus alustati silmapõhja laserraviga.

Ida-Tallinna Keskhaigla Aasta Arsti tiitli sai sel aastal silmakliiniku oftalmoloog-juhtivarst dr Kristel Pulges. Tema sõnul on ITKs tipptasemel keskus.See on sellepärast nii, et meil on omavaheline koostöö väga hea. Igal arstil on oma spetsiifika – kes tegeleb sarvkesta, kes kae, kes silmapõhjahaiguste, kes strabismiga. Selleks, et teha midagi kõrgemal tasemel, on see jaotus vajalik. ITK võimaldab väga palju koolitusprogramme ja kursusi. Me areneme ja arendame end igapäevaselt,“ ütles dr Pulges ITK Sõnumitele antud intervjuus.

Innovatiivset kliinikut, kus ravitakse 2/3 Eesti silmapatoloogiaga patsientidest, juhib dr Artur Klett.

ITK silmakliinik tähistab sünnipäeva haiglasisese konverentsiga (kell 11.-13.00, Ravi korpuse H hoone konverentsisaalis), kus räägitakse silmakliiniku arengust ja tulevikust.