Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Taastusravikliinik tähistab 10 aasta juubelit konverentsiga

26.05.2022
Taastusravikliinik 10a

Täna, 26. mail tähistab Ida-Tallinna Keskhaigla noorim kliinik – Taastusravikliinik – 10 aastapäeva konverentsiga Fotografiskas. 10 aasta jooksul on taastusravikeskusest kasvanud välja kaasaegne kliinik, kus pelgalt ei ravita patsiente, vaid tehakse ka teaduslikku uurimistööd, ja kus praktiseerivad üliõpilased.

„Kõige suurem muutus ja areng kümne aasta jooksul ongi olnud selles, et taastusravi keskusest on kasvanud välja eraldiseisev taastusravikliinik,“ rõhutab mullu novembrist taastusravikliinikut juhtima asunud Kaupo Ole.

Kliiniku kõiki tegevusi iseloomustavad märksõnad on professionaalsus, koostöö ja kaasaegsus. Koostöös Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna ja Ameerika Ühendriikide Euroopa väekoondisega ning Eesti Vabariigi valitsuse kaasabil sündis 2014. aastal Amputatsioonijärgse taastusravi keskus. Tallinna Tehnikaülikooliga tehtud koostöö jätkuna avati kliinikus arendusinseneri ametikoht, mis toetab teaduse ja tervishoiu (taastusravi) koostööd. See on Eestis ainulaadne kliinik, kus töötavad proteesimeistrid ning kus on ka proteeside ja tallatugede tootmistsehh – siin valmistatakse proteese nii tsiviilisikutele kui sõjaväelastele.

Taastusravikliinikus on kasutusel mitmed kõrgtehnoloogilised meditsiiniseadmed: GRAIL (seade kõnnianalüüsi ja -treeningu läbiviimiseks), AlterG (antigravitatsiooni tehnoloogial põhinev liikumisrada) jt. Käesoleva aasta Sinilille kampaania toel saab kliinik lisaks käeroboti.

Juubelikonverentsil vaatavad ajas tagasi ja meenutavad taastusravikliiniku loomist endine kliiniku juht ja praegune Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler dr Heidi Alasepp ja II taastusraviosakonna juhataja Meeli Mumma. Keskhaiglate taastusravialasest koostööst Tallinnas räägib LTKH Taastusravikeskuse juhataja Varje-Riin Tuulik, taastusravist Eestis ja ITKs aga taastusarst-juhtivarst dr Eve Sooba.

Pärastlõunasel sessioonil räägitakse tegevus- ja käeteraapiast (tegevusterapeudid Ingmar Ignatenko ja Kairi Lees), vaagnapõhjalihaste füsioteraapiast (füsioterapeut Triin Jeršov), tasakaalu ja kõnni analüüsimise ja treeningu süsteemist GRAIL (füsioterapeudid Oskar Põldmaa ja Anni Arendi), oma tööd tutvustab arendusinsener Marietta Gavriljuk ning spastilisuse ravist räägib taastusraviosakonna juhataja dr Anneli Teder-Braschinsky.