Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Tutvusime kaugosalusrobotite kasutusvõimalustega

30.06.2022
Janika Leoste

Ida-Tallinna Keskhaigla esindajad kohtusid 20. juunil IT Kolledžis Creativity Matters IT didaktika uurimisgrupiga. Kohtumisel tutvuti Double 3 kaugosalusrobotiga (telepresence robot) ja arutleti selliste robotite haiglates ja polikliinikutes rakendamise potentsiaalsete võimaluste üle.

Kaugosalusrobot on kaugjuhitav kommunikatsiooniseade, millel on kaamera, ekraan ja mis suudab liikuda. Uurimisgrupi juhi Janika Leoste selgitab lähemalt: „Esimesel pilgul meenutab robot ratastel tahvelarvutit, mida saab veebi vahendusel juhtida nagu puldiautot. Kaugosalusrobotist on kasu olukordades, kus inimesel ei ole võimalust (asub füüsiliselt teises asukohas) või õigust siseneda ega viibida määratud ruumides, aga on vaja vahetult suhelda teise inimesega. Võimalik oleks kasutada roboteid näiteks intensiivravis, isoleeritud patsientide poolt, hoolduses ravimite manustamise jälgimiseks, patsientide külastamiseks lähedaste poolt, patsientide konsulteerimiseks distantsilt.“

Järgmine kord kohtutakse augustis, et IT didaktika uurimisgrupi teadlastega ühiselt välja töötada võimalike roboti rakendusstsenaariume haigla tingimuses. Sügisel on planeeritud ühine seminar haigla töötajatele, kus demonstreeritakse väljatöötatud stsenaariume ning töötajad saavad proovida roboti juhtimist.

Creativity Matters IT didaktika uurimisgrupi kohta leiab lähemat infot https://cm.taltech.ee.