Vaegnägijatele
Registratuur:

Allergiahaiguste diagnostika ja ravi

Meie juurde on oodatud lapsed ja täiskasvanud, kellel on juba diagnoositud mõni allergiline haigus või on selle kahtlus. Keskuses diagnoositakse, ravitakse ja nõustatakse allergilise nohu, astma, allergiliste nahalöövete, urtikaaria ning toiduallergia ja/või -talumatusega lapsi ja täiskasvanuid. Teeme ka ravimiallergia uuringuid ning võimalusel taastame taluvuse allergiat põhjustanud ravimi suhtes.

Allergiahaiguste põhjustajate leidmiseks kasutame nii nahatorketeste, epikutaanteste (ehk aplikatsioonteste) kui ka vereanalüüsist spetsiifiliste antikehade määramist. Kopsumahu ning hingamisteede läbitavust hindame spirograafia  abil ning hingamisteede allergilise põletiku hindamiseks kasutame FeNO määramist.

Meil on ka aastatepikkune allergeenspetsiifilise immuunravi kogemus nii õietolmuallergia, olmetolmulestaallergia, loomaallergia kui ka putukamürgiallergiaga patsientide raviks. Allergeenspetsiifiline immuunravi on tänapäeval ainus haiguse kulgu mõjutav ravi, mis annab taluvuse allergiat põhjustanud allergeeni suhtes. Allergeenspetsiifilist immuunravi teeme nii lastele kui täiskasvanutele.