Vaegnägijatele
Registratuur:
Registratuur:

Põhja-Eesti vanim kõrva-nina-kurguhaiguste keskus kolis uutesse ruumidesse

28.08.2020

Kaheksakümmend aastat Ravi tänaval asunud Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguhaiguste keskus kolis endisest asukohast täielikult ära ja avas uued ruumid täna Magdaleena üksuses.

Kabinet

„Nüüd on ambulatoorne, päevaravi ja statsionaarne ravi kõik ühel korrusel, selliseid kõrva-nina-kurguhaigusete osakondi pole Eestis palju,“ ütles keskuse juhataja dr Mare Kalvet, kelle sõnul vastavad kõik kabinetid tänapäevastele tingimustele. „Oleme varustatud kaasaegselt ja saame nüüd teha kõik uuringud ühes kohas, see on hea uudis inimesele, kes ei pea enam mitme koha vahel liikuma.“

Ravi tänavalt kolib ära ka Põhja-Eesti vanim kuulmiskeskus, mille uus asukoht on nüüd Tõnismäe polikliinikus. „On väga oluline ,et meie kuulmiskeskuses võtavad paralleelselt  kuulmisuurijatega vastu ka kõrva-nina-kurguarstid nõustades inimesi kuulmislangusega seotud küsimustes,“ ütles Kalvet. „Valdav osa kuulmisaparaate vajajaid on vanemad inimesed ja Tõnismäe polikliinik on ühistranspordiga lihtsasti ligipääsetav.“

Nii kõrva-nina-kurguhaiguste keskuse kui ka kuulmiskeskuse telefoninumbrid jäävad samaks. „Muutub ainult aadress, telefoninumbrid jäävad samaks ja tingimused muutuvad kõikidele paremaks,“ märkis dr Kalvet.

Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguhaiguste keskus on Ravi tänaval asunud ligi 80 aastat, kuulmiskeskus on samas asunud üle 60 aasta ja on Põhja-Eesti suurim ja vanim meditsiiniasutuses asuv sarnane keskus.

KNK keskus tegeleb täiskasvanute ja laste kõrva-nina-kurguhaiguste diagnostika, ravi ja rehabilitatsiooniga. Keskuse koosseisu kuuluvad kõrva-nina-kurguhaiguste ambulatoorne vastuvõtt, päevakirurgia , statsionaar , funktsionaalsete häälehäirete üksus , imikute ja väikelaste objektiivsete kuulmisuuringute kabinet , tasakaaluhäirete kabinet Magdaleena korpuses ,kuulmiskeskus ja ambulatoorne vastuvõtt Tõnismäe polikliinikus.

Kuulmiskeskus tegeleb kuulmispuuetega inimestega: kuuldeaparaatide sobitamise ja paigaldamisega, nõustamisega , kuuldeaparaatide seadistamisega.

Häälehäirete kabinetis töötavad koos arstide-larüngoloogidega logopeedid. Kasutusel on uudseim videoendoskoopiline diagnostiline aparatuur kõri ja häälepaelte haiguste diagnostikaks. 2013. aastast on ITK rahvusvahelisele standardile vastav funktsionaalsete häälehäiretega tegelev keskus Eestis, kus aktiivselt tegeletakse ka teadustööga.

Õnnitlemine