Vaegnägijatele
Registratuur ja info:
Registratuur ja info:

Radioloogiatehnikuks saab nüüd õppida ka Tallinnas

14.06.2022
radioloogia

Tartu Tervishoiu Kõrgkool avab 2022. aasta sügisest Tallinnas radioloogiatehnikute õppe, mis annab võimaluse tervishoiuvaldkonna spetsialiste koolitada just seal, kus neid kõige enam vajatakse. Tartu Tervishoiu Kõrgkool on ainus õppeasutus Eestis, mis koolitab radioloogiatehnikuid.

Selle aasta sügisest hakkab õppetöö toimuma lisaks Tartule ka Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Lääne-Tallinna Keskhaiglas. Mõlemas haiglas avatakse kokku 16 õppekohta ning vajadusel kuni 4 õppekohta eksternina õppijatele. Valdav osa õppest toimub Tallinna haiglates või viiakse läbi e-loengutena, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis kohapeal viibitakse õppe jooksul kuni 20 päeva. Õppe pikkus on 3,5 aastat, kuni aastani 2026.

Radioloogiatehniku õppe avamine Tallinnas oli Ida-Tallinna Keskhaiglas väga oodatud.

Radioloogiakeskuse õendusjuht Ande Pinnar sõnas, et õpilastel on võimalus kohe saada osaks radioloogia meeskonnast.

„Radioloogia on põnev, keeruline ja kiiresti arenev ala. Et toetada haigla üldist arengut ja leevendada radioloogiatehnikute puudust, vajame kindlasti uusi kolleege, keda saame selle projekti raames õpetada, “ selgitab diagnostikakeskuse juhataja dr Aleksandr Šamarin koostööleppe olulisust.

„Tudengitel on võimalus haigla keskkonnas end kurssi viia radioloogiatehniku ametiga ja esmaste ainete läbimise järel alustada tööd radioloogiakeskuses. Meie kogenud tehnikud ootavad põnevusega uusi tulevasi kolleege, et tutvustada neile, kui põnev on radioloogiatehniku amet, ja anda neile edasi kõik väärtuslikud teadmised professionaalseks arenguks,“ ütles ITK diagnostikakliiniku õendusjuht Helen Vipp-Mitt.

Mõlemad keskhaiglad toetavad õppijaid stipendiumi, Tartus toimuva õppe korral sõidu- ja majutuskulude kompenseerimisega, samuti pakuvad erinevaid koolitusvõimalusi ja soodustusi oma haiglas.

Sisseastumisdokumente radioloogiatehniku erialale on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli võimalik esitada 13.–29. juunini 2022. Täiendav info www.nooruse.ee.

Radioloogiatehnik on tervishoiu tugispetsialist, kes teostab kõrgtehnoloogilise aparatuuriga radiodiagnostilisi protseduure, näiteks viib läbi röntgen- või kompuutertomograafia uuringuid, või erinevaid radioterapeutilisi raviprotseduure, nagu näiteks kiiritusravi, et edendada ja säilitada inimeste tervist ja diagnoosida haigusi.